menu
UA RU
Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід. Залишаючись на сайті ви погоджуєтеся з використанням файлів.
Добре
У ВАС Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з нами:
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Повітряне чи водяне охолодження?

Повітря й вода можуть використовуватися для охолодження. Що робить воду ідеальним вибором для охолодження, так це те, що водяні системи займають менше місця, сам пристрій розподілу менше й вода є ефективнішою для передання енергії, ніж повітря. І навпаки, якщо ви обираєте повітряне охолодження, установка системи буде дешевшою, система може обробляти більші об’єми повітря, а також у системі можливе використання природного охолодження.

Таким чином, існує ряд факторів, що визначають, яку базову систему обрати. Необхідно враховувати вартість, естетичні та практичні міркування, а також доступний простір будівлі.

Посещаемость в классе во время занятий
TeknDr. Деннис Йоханссон, Присутствие в зданиях - измерения и оценки, 2010
Водяна система, ключові факти
Завдяки цьому рішенню окремі приміщення охолоджуються водяною системою. Діюча система вентиляції використовується виключно для задоволення вимог до якості повітря. У ситуації реконструкції або перебудови будівлі зазвичай віддається перевага водяній системі охолодження, оскільки відносно легко розташувати труби, що необхідні для розподілу холодної води в будівлі. Системам з водяним охолодженням також можна віддавати перевагу для новобудов, оскільки потреба у просторі під стелею менше, ніж для повітряного охолодження. У деяких високих будівлях це може навіть дати вам можливість додати декілька поверхів без збільшення висотності будівлі.

Типові області застосування водяного охолодження в приміщеннях із середньою та високою потребою в охолодженні включають: конференц-зали, магазини, класні кімнати, ресторани, офіси, приміщення для IТ, готелі та банки.
Повітря – питання економії та охолодження
У повітряних системах об’єм повітря зазвичай визначається вимогою до охолодження. Система має бути в змозі задовольнити змінні вимоги до охолодження 24/7 цілий рік. Повітряне охолодження доступне в двох основних типах; з постійними або змінними витратами повітря.

В існуючих будівлях, як правило, складно та дорого змінювати повітропроводи. Якщо вимоги до охолодження мають бути виконані без можливості транспортувати достатньо велику кількість повітря в існуючих каналах, гарним рішенням буде встановлення водяної системи охолодження. Там, де потрібні високі та середні витрати повітря й змінні об’єми повітря, – це області, де можливе застосування повітряного охолодження, а саме: конференц-зали, магазини, класні кімнати, ресторани, легка промисловість, чисті приміщення в лікарнях і спеціалізованій промисловості, торгові центри та спортивні зали.