menu
UA RU
Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід. Залишаючись на сайті ви погоджуєтеся з використанням файлів.
Добре
У ВАС Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з нами:
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Високоефективні рішення для центрів обробки даних

Частка споживання електроенергії центрами обробки даних вже зараз дуже велика, а їхні потреби в майбутньому будуть тільки зростати. Електроенергія, що необхідна для хмарних обчислень в усьому світі, в даний час перевищила, наприклад, споживання електроенергії в Індії. Враховуючи, що енергоефективність IT є дуже важливим завданням, обладнання, що призначене для низькоенергетичних програм, допомагає подолати зростаючу криву споживання електроенергії в центрах обробки даних в усьому світі.
Обирайте високоточне охолодження
Важливо розуміти, що тільки 30% електроенергії, що використовується у центрі обробки даних, витрачається безпосередньо на IT-обладнання й пристрої зберігання. Решта потрібна для живлення багатьох інших пристроїв, таких як системи безперебійного живлення, освітлення, зволожувачі / осушувачі повітря, кондиціонування комп’ютерного залу (CRAC), пристрої для розподілу електроенергії та, що не менш важливо, для охолодження. Як тільки вартість енергії, яка необхідна для охолодження центру обробки даних, сягне 33% від загальної вартості енергії, ви зрозумієте, що охолодження повинно бути ефективною та високоточною системою.
У більшій частині Європи природне охолодження, тобто холодне зовнішнє повітря, яке використовується для охолодження, робить істотний внесок у підвищення ефективності охолодження центрів обробки даних. Розрізняють пряме і непряме природне охолодження. При прямому природному охолодженні прохолодне зовнішнє повітря, що подається ззовні, компенсує надлишки тепла комп’ютерного та електронного обладнання. Це ідеально підходить для центрів з високими витратами повітря. Перевагою цього рішення є його енергоефективність. Недолік полягає в тому, що ви в підсумку отримуєте менше контролю над якістю повітря та його вологістю. При непрямому природному охолодженні зовнішнє повітря охолоджує теплоносій, який зі свого боку охолоджує комп’ютерне обладнання. Це забезпечує значно кращий контроль якості повітря й вологості, а також більшу стабільність. Недоліком є те, що непряме природне охолодження менш ефективне.
Використовуйте переваги енергії природного охолодження
Енергоспоживання ЦОД може знизитися до 40%
Непряме природне охолодження можна використовувати за допомогою двох різних технічних рішень. Для великих центрів обробки даних найкращім рішенням є природне охолодження води, що подається. Цей варіант є універсальним і високоефективним рішенням для зниження річного споживання енергії на 30-40%. За використання двигунів вентилятора з електронною комутацією (EC), покращення енергетичних характеристик можливе також і для часткових навантажень.
Покращене управління вентилятором для підвищення енергоефективності
Вентилятори EC – це новітня опція для вентиляції ЦОД. Ці безщіточні вентилятори мають електронну комутацію та обладнані 3-D лопатями з композитного матеріалу, що дозволяє суттєво зменшити шум та енергоспоживання. Крім того, у відповідь на зміну теплових навантажень система автоматно підлаштовує необхідні об’єми та статичний тиск.

Завдяки автоматичній оптимізації вентилятора подається чітко необхідний для IT-обладнання об’єм повітря.
Часткові навантаження потребують інтелектуальних рішень для компресорів
Використання компресорів з регульованою продуктивністю підвищує ефективність при роботі з частковими навантаженнями. Це дозволяє точніше регулювати температуру. Чилери також можуть бути оптимізовані під роботу з частковими навантаженнями. Інверторна технологія для компресорів найкращим чином справляється з цим. Для менш складних застосувань найчастіше використовуються спіральні або гвинтові компресори з регульованою продуктивністю.

Для більш енергоємних систем застосовують ротаційні двогвинтові компресори з регульованою продуктивністю.
Різноманіття вибору
Обираючи багатокомпресорний агрегат, замовник стоїть перед вибором між гібридними чилерами, в яких разом встановлені як звичайні, так і інверторні компресори, та чилерами з виключно інверторними компресорами. Це дозволяє клієнтам завжди знаходити потрібний баланс між енергоефективністю та вартістю. Комбінації інверторів та гвинтових (або спіральних) компресорів забезпечує найвищу ефективність.
Надійність у центрах обробки даних є обов’язковою умовою
Основним завданням центру обробки даних є безперервна, бездоганна робота 24/7. Це висуває жорсткі вимоги до надійності та якості компонентів. Крім того, обов’язковим є резервування: якщо який-небудь компонент виходить з ладу, він не має порушувати роботу в цілому. Чим більше центр обробки даних, тим жорсткіші вимоги: відмовостікість, здатність витримувати перебої в поданні електроенергії, резервне підключення до електромережі, дві незалежні підстанції – це далеко не повний перелік необхідних параметрів. Основна мета – радикальне скорочення часу простою центру. Будь-яке відключення електроживлення повинно бути короткочасним, незалежно від того, відбулося це через аварію або людський фактор.
Розширені функції управління забезпечують високий рівень резервування, оптимізують теплове навантаження та полегшують управління природним охолодженням
Для досягнення необхідного контролю ключові компоненти системи повинні мати можливість спілкуватися та взаємодіяти. Одним з ефективних рішень є управління локальною мережею через інтегрований веб-сайт, що полегшує моніторинг продуктивності для системного менеджера центру обробки даних. Стан системи також має бути легко відстежуваним, наприклад, за допомогою звичайного планшетного комп’ютера.
Максимальне управління охолоджуючою водою
Контроль і моніторинг є ключовими щодо витрат і температури охолоджуючої води. Підвищуючи температуру охолоджуючої води за низьких значень навантаження, ви підвищуєте енергоефективність. Зі збільшенням частки використання природного охолодження час роботи компресора ще більше скорочується.