menu
UA RU
Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід. Залишаючись на сайті ви погоджуєтеся з використанням файлів.
Добре
У ВАС Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з нами:
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Вентиляція за потребою

Вентиляція зі змінними витратами повітря VAV (Variable Air Volume) і DCV (Demand Controlled Ventilation) – це, як випливає з терміна, рішення, яке вручну або автоматично регулює витрати повітря для задоволення потреб у даний момент часу на відміну від CAV (Constant Air Volume), де об’єм повітря, що подається, постійний. Якщо в приміщенні немає людей, витрати повітря зменшуються, а якщо в іншому приміщенні повно людей, система збільшує кількість повітря, що подається до цього приміщення. Нижче ми пояснимо, як це працює.
Заощаджуйте енергію без шкоди для клімату в приміщенні
Причина необхідності регулювання об’ємів повітря, що подається, проста. Нема необхідності подавати великий об’єм повітря до приміщень тоді, коли вони фактично пусті. З CAV витрати повітря постійні та часто встановлюються на максимум, щоб уникнути низького притікання повітря, коли приміщення використовується. Це означає, що в незаповнене приміщення подається невиправдано велика кількість повітря, суттєво підвищуючи витрати на тепло та електрику. Рішенням цієї проблеми буде вентиляція зі змінними витратами повітря. VAV і DCV – це два типи систем управління витратами, які допомагають вам заощаджувати енергію.
Потік повітря, л/с
Приклад роботи в офісі
Одна мета – дві різні системи
Системи VAV і DCV виконують одне й те саме завдання – адаптування системи вентиляції та системи кондиціонування повітря до різноманітних рівнів активності в наших приміщеннях. Звісно, за допомогою більш довершеної системи DCV можна досягти суттєвішої економії енергії та покращення якості клімату в приміщенні. Однак, є маса випадків, у яких прості системи VAV теж добре працюють. Які ж тоді відмінності та переваги цих двох варіантів?
VAV – Змінний об’єм повітря
- Просте управління витратами – витрати повітря можуть змінюватися під час роботи й можуть бути адаптовані, наприклад, до температури або якості повітря.
- Це часто означає нижчі інвестиційні витрати для невеликих проектів порівняно з DCV.
- Часто відповідає вимогам для більш простих проектів, таких як дошкільні установи й невеликі школи
- Часто забезпечують суттєвішу економію енергії порівняно з CAV (система з постійними витратами повітря).
DCV – Вентиляція за потребою
- Удосконалене управління витратами – регулює витрати повітря та температуру залежно від потреб та кількості людей у приміщенні, наприклад, у різних умовах експлуатації.
- Більше можливостей для індивідуального комфорту відповідно до різноманітних потреб клієнтів.
- Часто можна комбінувати повітряні та водяні продукти.
- Сильний фактор, що сприяє високим балам класифікації в різноманітних програмах сертифікації (BREEAM, WELL і LEED).
- Великі можливості для заощадження енергії, що особливо вигідно в будівлях з високим енергоспоживанням для вентиляції та кондиціонування повітря.
Просунутий, нескладний
Звісно, для кращого здоров’я та самопочуття ми хочемо, щоб приміщення, в яких ми знаходимося, правильно вентилювалися. Але в більшості типів будівель рівень присутності постійно змінюється. Ми часто вентилюємо пусті приміщення настільки інтенсивно, наче в них багато людей.
Найбільш "просунутою" системою регулювання є DCV. У цьому випадку "просунута" означає розумну систему, яка технічно більш розвинена, але при цьому не представляє жодної складності для користувача. Це відкриває додаткові можливості для максимального комфорту, мінімізації витрат і запобігання непотрібному споживанню енергії.
Три основні функції DCV
- Повітря переміщається за користувачем.
- Завжди плавне регулювання.
- Завжди відбувається моніторинг системи.

DCV регулюється на основі таких факторів
- Температура – щоб підтримувати комфортну температуру в приміщенні.
- Якість повітря – для забезпечення здорового клімату й гарного самопочуття в приміщенні.
- Вологість – щоб будівля не піддавалася впливу вологи, що сприяє утворенню цвілі.
- Присутність – для заощадження енергії.

Чому вентиляція за потребою?
Дослідження, що проведені в школах, показують, що відвідуваність у різноманітних типах приміщень, як правило, низька, що означає, що система, яка управляє вентиляцією й кондиціонуванням "за потребою", може заощадити до 80% електроенергії для живлення вентиляторів і близько 40% енергії для обігріву та охолодження. Крім того, для реалізації такого роду проектів зазвичай потрібні вентиляційні установки з меншою продуктивністю та холодильні машини меншої потужності, що знижує інвестиційні витрати. Ті самі принципи вірні для багатьох інших типів приміщень, наприклад, офісів, житла й готелів.
Зрозуміло, що з енергетичної та екологічної точок зору не потрібно цілодобово вентилювати на повну потужність. У цьому нема необхідності навіть у найактивніші години дня. Існують системи, які допомагають підтримувати енергоспоживання на низькому рівні, економію на високому рівні та належний клімат у приміщенні. Простіша VAV-система може бути цілком достатньою в невеликих проектах, де вимоги не настільки складні та вирішальним фактором є вартість інвестицій.

Для проектів, де вимоги до внутрішнього клімату та можливостей будівлі вище, для отримання сертифіката за програмою екологічного будівництва потрібні більш довершені системи DCV.

Останні декілька десятиліть призвели до серйозних змін у тому, де та як більшість з нас проводять свої дні, але ми, люди, в основному функціонуємо так само, як і тисячі років тому. Починаючи з потреб людини, коли ми проектуємо наші внутрішні кліматичні системи, ми можемо підтримувати комфорт на високому рівні, що позитивно впливає як на нашу продуктивність, так і на наше довгострокове здоров’я.
Відвідуваність у класі під час занять
TeknDr. Денніс Йоханссон, Присутність у будівлях – виміри та оцінки, 2010