menu
UA RU
Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід. Залишаючись на сайті ви погоджуєтеся з використанням файлів.
Добре
У ВАС Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з нами:
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Основні факти про рекуператори

Припливно-витяжні установки можуть бути обладнані рекуператорами. Метою рекуператора є вловлювання тепла або холоду в потоках повітря або води, щоб запобігти його втратам. Рекуператор також може використовуватися для передання тепла або холоду іншим системам.
Посещаемость в классе во время занятий
TeknDr. Деннис Йоханссон, Присутствие в зданиях - измерения и оценки, 2010
Найбільш розповсюджений тип теплообмінників:
- Роторний рекуператор
- Пластинчасті рекуператори
- Батарейний рекуператор

Роторний для високої ефективності
Роторний рекуператор складається з колеса, що обертається та має безліч невеликих каналів, виконаних з алюмінію. Більш тепле витяжне повітря нагріває канали та передає тепло холоднішому припливному повітрю.

Температурна ефективність потенційно може сягати 85% за рівних витрат припливного та витяжного повітря. Зазвичай роторний рекуператор не обмерзає. Це означає, що висока температурна ефективність підтримується незалежно від переважної температури зовнішнього повітря.

Роторний рекуператор може рекуперувати холод так само ефективно, а за допомогою гігроскопічної або сорбційної обробки він також рекуперує вологу, що знижує витрати на охолодження та зволоження.

Роторний рекуператор не варто використовувати, якщо одна й та сама вентиляційна установка обслуговує змішані приміщення, наприклад, офіс і ресторан.
Розподіл каналів пластинчастого теплообмінника запобігає забрудненню
Пластинчастий рекуператор з поперечним потоком складається з тонких алюмінієвих панелей – пластин, що розташовані у вигляді перехресних повітропроводів. Тепліше витяжне повітря нагріває пластини та при цьому передає тепло більш холодному припливному повітрю.

Пластинчастий теплообмінник з протитоком базується на протилежному принципі рекуператора з поперечним потоком. Його конструкція має паралельну секцію, завдяки чому поверхня контакту більше, ніж у пластинчастого теплообмінника з поперечним потоком.

Температурний ККД за рівних витрат припливного та витяжного повітря складає приблизно 65% для пластинчастого теплообмінника з поперечним потоком і до 80% для протиточного пластинчастого рекуператора. Припливне та витяжне повітря проходять в абсолютно окремих каналах, що означає, що ризик потрапляння запахів або частинок з витяжного повітря до припливного повітря мінімальний.
з поперечним
потоком
з протитоком
Батарейний рекуператор є ідеальним вибором, коли потоки повітря великого об’єму необхідно розділяти
Батарейний рекуператор зазвичай використовується, коли великі об’єми припливного та витяжного повітря мають бути розділені. Цей рекуператор має рідкий теплоносій у припливному й витяжному повітрі. Рідина в теплообміннику витяжного повітря нагрівається витяжним повітрям та перекачується до теплообмінника припливного повітря, який нагріває припливне повітря. Температурний ККД складає більш ніж 68% за рівних витрат припливного та витяжного повітря.