menu
UA RU
Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід. Залишаючись на сайті ви погоджуєтеся з використанням файлів.
Добре
У ВАС Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з нами:
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Природне чи компресорне охолодження?

Природне охолодження дозволяє отримати холод без необхідності сплачувати за його виробництво. Взимку це очевидно: покладіть швидкопсувні продукти на відкритому повітрі, й можете використовувати природне охолодження замість холодильника або морозильника. Природне охолодження також можна використовувати в якості допоміжного засобу для зниження температури холодоагенту без необхідності охолодження іншими способами, що таким чином заощаджує енергію.
Посещаемость в классе во время занятий
TeknDr. Деннис Йоханссон, Присутствие в зданиях - измерения и оценки, 2010
Холодне зовнішнє повітря забезпечує природне охолодження
Природне охолодження (freecooling) можна використовувати як у водяних, так і у повітряних системах. У своїй найпростішій формі зовні встановлений теплообмінник, який охолоджується зовнішнім повітрям. Для оптимальної роботи температура зовнішнього повітря не має перевищувати 16° C.
Якщо чилер використовується для системи на воді, теплообмінник природного охолодження вбудований у чилер. Під дією температури зовнішнього повітря вся вода потім охолоджується зовнішнім повітрям (природне охолодження), а не чилером. Перемикання з чилера на природне охолодження зазвичай відбувається за температури близько 10° C.
Компресорне охолодження – класичний засіб досягнення охолодження
Чилер являє собою замкнутий контур, заповнений холодоагентом (наприклад фреоном). Контур складається з теплообмінника (конденсатор), другого теплообмінника (випарник), компресора й розширювального клапана. Холодоагент надходить до компресора (який одночасно виконує роль насоса), стискається, при цьому нагріваючись, і надходить до конденсатора в рідкому стані. У конденсаторі він охолоджується, обдуваючись зовнішнім повітрям. Далі холодоагент у рідкому стані та під високим тиском надходить до розширювального клапана, де тиск різко падає і холодоагент переходить у газоподібний стан, при цьому значно охолоджуючись, і потрапляє до випарника. У випарнику холод передається навколишньому середовищу (воді або повітрю) і направляється туди, де він потрібен. Далі холодоагент нагрівається, надходить до компресора й цикл повторюється.
Тепловий насос являє собою реверсивний охолоджуючий компресор
Тепловий насос являє собою реверсивний чилер, у якому функції випарника та конденсатора помінялися місцями. Тепер вже конденсатор працює на приміщення, а теплоносій (наприклад вода), нагріваючись від конденсатора, спрямовує тепло туди, де в ньому є необхідність, а випарник, що обдувається зовнішнім повітрям, нагрівається.